12 in stock
Delta Fan AUB0912HH Efficient Cooling Fan for Electronics
$31.24 Original price was: $31.24.$28.12Current price is: $28.12.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
Delta Fan AUB0912HH Efficient Cooling Fan for Electronics
High-performance 92mm cooling fan designed for reliable and efficient thermal management in electronic devices.
| Brand | Delta Electronics |
| Model | AUB0912HH |
| Voltage | 12 V DC |
| Country of Origin | Taiwan |
| Weight | 120 grams |
| Dimensions | 92 x 92 x 25 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| SKU / MPN | AUB0912HH |
| What’s in the box | 1 x Delta AUB0912HH Cooling Fan, Mounting Screws |
| Airflow | 56.5 CFM |
| Noise Level | 38 dBA |
| Speed | 4500 RPM |
| Connector Type | 3-pin Molex |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Operating Temperature | -10°C to 70°C |
| Power Consumption | 4.8 W |
Key benefits: Provides efficient cooling with high airflow and low noise, ensuring prolonged device lifespan and stable operation under heavy loads.
Typical applications: Ideal for use in computer cases, power supplies, industrial electronics, and other equipment requiring reliable thermal management.
Order number: Delta Fan AUB0912HH Efficient Cooling Fan for Electronics
Lifecycle: Active
Documentation: Datasheet and installation guide available upon request
1 review for Delta Fan AUB0912HH Efficient Cooling Fan for Electronics
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Patricia E. –
The VFD works perfectly with our motor setup. Great communication from seller.