11 in stock
Ebmpapst Fan W2D200-HH04-07 Durable Compact Cooling Fan Model
$385.65 Original price was: $385.65.$0.00Current price is: $0.00.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
Ebmpapst Fan W2D200-HH04-07 Durable Compact Cooling Fan Model
High-performance, energy-efficient compact cooling fan designed for reliable operation in demanding environments.
| Brand | Ebmpapst |
| Model | W2D200-HH04-07 |
| Voltage | 230 V AC |
| Country of Origin | Germany |
| Weight | 0.45 kg |
| Dimensions | 200 x 200 x 47 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| SKU / MPN | W2D200-HH04-07 |
| What’s in the box | Cooling fan unit, mounting screws, user manual |
| Airflow | 230 m³/h |
| Speed | 2200 RPM |
| Noise Level | 45 dB(A) |
| Power Consumption | 35 W |
| Operating Temperature | -10°C to +70°C |
| Protection Class | IP44 |
Key benefits: Durable design with high efficiency and low noise operation ensures long-lasting performance and energy savings in compact spaces.
Typical applications: Suitable for cooling electronic enclosures, industrial machinery, HVAC systems, and other equipment requiring reliable airflow.
Order number: Ebmpapst Fan W2D200-HH04-07 Durable Compact Cooling Fan Model
Lifecycle: Active production
Documentation: Datasheet and installation guide available upon request
2 reviews for Ebmpapst Fan W2D200-HH04-07 Durable Compact Cooling Fan Model
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
Good transaction and trustable partner for equipments
Anonymous (verified owner) –
Good transaction and trustable partner for equipments