13 in stock
FULLTECH UF-200BMB23H2C2A Fan – Efficient Airflow Cooling Fan
$222.73 Original price was: $222.73.$0.00Current price is: $0.00.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
FULLTECH UF-200BMB23H2C2A Fan – Efficient Airflow Cooling Fan
High-performance cooling fan designed for efficient airflow and reliable operation in industrial applications.
| Brand | FULLTECH |
| Model | UF-200BMB23H2C2A |
| Voltage | 230V AC |
| Country of Origin | China |
| Weight | 1.2 kg |
| Dimensions | 200 x 200 x 50 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, RoHS |
| SKU / MPN | UF-200BMB23H2C2A |
| What’s in the box | Cooling fan, mounting screws, user manual |
| Fan Speed | 2300 RPM |
| Airflow | 95 CFM |
| Noise Level | 38 dBA |
| Power Consumption | 18 W |
| Connector Type | 3-pin Molex |
| Operating Temperature | -10°C to 70°C |
Key benefits: Provides efficient cooling with low noise operation, durable construction for long service life, and easy installation with standard mounting options.
Typical applications: Ideal for cooling electronic enclosures, industrial machinery, HVAC systems, and server racks.
Order number: FULLTECH UF-200BMB23H2C2A Fan – Efficient Airflow Cooling Fan
Lifecycle: Active
Documentation: User manual and datasheet available upon request
1 review for FULLTECH UF-200BMB23H2C2A Fan – Efficient Airflow Cooling Fan
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
was great price and received it fast and they were just as they were described perfect thanks