12 in stock
KAKU Fan KA2208HA2-4 – Durable Cooling Fan for Electronics
$135.98 Original price was: $135.98.$0.00Current price is: $0.00.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
KAKU Fan KA2208HA2-4 – Durable Cooling Fan for Electronics
Reliable and efficient cooling solution designed for long-lasting performance in electronic devices.
| Brand | KAKU |
| Model | KA2208HA2-4 |
| Voltage | 220V AC |
| Country of Origin | China |
| Weight | 180 grams |
| Dimensions | 80 x 80 x 25 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, RoHS |
| SKU / MPN | KA2208HA2-4 |
| What’s in the box | 1 x KAKU KA2208HA2-4 Cooling Fan, Mounting screws |
| Fan Speed | 2800 RPM |
| Airflow | 35 CFM |
| Noise Level | 28 dBA |
| Bearing Type | Ball bearing |
| Connector Type | 2-pin connector |
| Operating Temperature | -10°C to 70°C |
Key benefits: Durable construction ensures long service life; quiet operation minimizes noise disruption; efficient airflow keeps electronics cool and prevents overheating.
Typical applications: Suitable for use in computer cases, power supplies, industrial equipment, and other electronic devices requiring reliable cooling.
Order number: KAKU Fan KA2208HA2-4 – Durable Cooling Fan for Electronics
Lifecycle: Active product, widely available
Documentation: User manual and datasheet available upon request
1 review for KAKU Fan KA2208HA2-4 – Durable Cooling Fan for Electronics
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
Item exactly as described, well packaged ,and good delivery time ! Very happy with seller and transaction.