15 in stock
Wistro Fan P15.51.0428 Reliable Ventilation Fan Model
$190.55 Original price was: $190.55.$171.50Current price is: $171.50.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
Wistro Fan P15.51.0428 Reliable Ventilation Fan Model
Efficient and durable ventilation solution designed for reliable airflow in various environments.
| Brand | Wistro |
| Model | P15.51.0428 |
| Voltage | 220-240V AC |
| Country of Origin | Germany |
| Weight | 3.5 kg |
| Dimensions | 150 x 150 x 80 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, RoHS |
| SKU / MPN | P15.51.0428 |
| What’s in the box | Ventilation fan unit, mounting screws, user manual |
| Airflow Capacity | 120 m³/h |
| Noise Level | 38 dB(A) |
| Power Consumption | 25 W |
| Fan Speed | 2800 RPM |
| Material | ABS Plastic housing |
| Installation Type | Wall or ceiling mount |
Key benefits: Provides consistent and quiet ventilation with energy-efficient operation, built to last with high-quality materials and certified safety standards.
Typical applications: Suitable for residential bathrooms, kitchens, small offices, and other indoor spaces requiring reliable air circulation.
Order number: Wistro Fan P15.51.0428 Reliable Ventilation Fan Model
Lifecycle: Active production
Documentation: User manual and installation guide included
1 review for Wistro Fan P15.51.0428 Reliable Ventilation Fan Model
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
A AWESOME SELLER THAT ALWAYS HAVE GREATS DEALS & NICE PACKING A SELLER YOU CAN ALWAYS DO BUSINESS WITH THANK YOU VERY MUCH