7 in stock
LISM 145FZY2-S Efficient Cooling Fan for Electronics
$55.05 Original price was: $55.05.$49.55Current price is: $49.55.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
LISM 145FZY2-S Efficient Cooling Fan for Electronics
High-performance and energy-efficient cooling solution designed to optimize electronic device thermal management.
| Brand | LISM |
| Model | 145FZY2-S |
| Voltage | 12 V DC |
| Country of Origin | China |
| Weight | 150 grams |
| Dimensions | 145 x 145 x 25 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, RoHS, UL |
| SKU / MPN | LISM-145FZY2-S |
| What’s in the box | Cooling fan unit, mounting screws, user manual |
| Fan Speed | 2200 RPM |
| Airflow | 85 CFM (Cubic Feet per Minute) |
| Noise Level | 28 dBA |
| Connector Type | 3-pin Molex |
| Operating Temperature | -10°C to 70°C |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
Key benefits: Provides efficient heat dissipation with low noise operation, ensuring reliable performance and extended lifespan of electronic components.
Typical applications: Ideal for cooling computer cases, power supplies, industrial electronics, and other heat-sensitive devices.
Order number: LISM 145FZY2-S Efficient Cooling Fan for Electronics
Lifecycle: Active
Documentation: User manual and technical datasheet available upon request
2 reviews for LISM 145FZY2-S Efficient Cooling Fan for Electronics
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
This item was delivered quickly and was well packaged. The item was exactly as described.
Anonymous (verified owner) –
This item was delivered quickly and was well packaged. The item was exactly as described.