6 in stock
SANYO Fan Model 109P0524H702 – Durable Electronic Cooling Fan
$39.23 Original price was: $39.23.$35.31Current price is: $35.31.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
SANYO Fan Model 109P0524H702 – Durable Electronic Cooling Fan
Reliable and efficient cooling solution designed for electronic equipment with long-lasting durability.
| Brand | SANYO |
| Model | 109P0524H702 |
| Voltage | 24 V DC |
| Country of Origin | Japan |
| Weight | 120 grams |
| Dimensions | 92 x 92 x 25 mm |
| Warranty | 1 year limited warranty |
| Certifications | UL, CE, RoHS compliant |
| SKU / MPN | 109P0524H702 |
| What’s in the box | 1 x SANYO 109P0524H702 Fan, Mounting screws, User manual |
| Fan Speed | 4500 RPM |
| Airflow | 35 CFM |
| Noise Level | 28 dBA |
| Connector Type | 3-pin Molex |
| Bearing Type | Ball bearing |
| Operating Temperature | -10°C to 70°C |
Key benefits: High reliability with ball bearing design, low noise operation, efficient cooling performance, and compact size suitable for various electronic devices.
Typical applications: Cooling for power supplies, industrial electronics, computer systems, and other electronic enclosures requiring consistent airflow.
Order number: SANYO Fan Model 109P0524H702 – Durable Electronic Cooling Fan
Lifecycle: Active production
Documentation: Datasheet and installation guide available upon request
1 review for SANYO Fan Model 109P0524H702 – Durable Electronic Cooling Fan
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
perfect condition, well packaged, arrived early