8 in stock
Suntronix SJ1225HA2 Fan – Durable & Quiet Cooling Fan
$43.93 Original price was: $43.93.$39.54Current price is: $39.54.
Fast Shipping
Carrier information
24/7 Support
7x24-hour service
20k products
Super many products
Payment Method
PayPal, Alipay
Suntronix SJ1225HA2 Fan – Durable & Quiet Cooling Fan
Reliable and quiet cooling solution designed for long-lasting performance in various electronic applications.
| Brand | Suntronix |
| Model | SJ1225HA2 |
| Voltage | 12 V DC |
| Country of Origin | China |
| Weight | 120 grams |
| Dimensions | 120 x 120 x 25 mm |
| Warranty | 2 years |
| Certifications | CE, RoHS |
| SKU / MPN | SJ1225HA2 |
| What’s in the box | 1 x Suntronix SJ1225HA2 Fan, Mounting screws |
| Fan Speed | 2200 RPM |
| Airflow | 55 CFM |
| Noise Level | 28 dBA |
| Connector Type | 3-pin |
| Bearing Type | Hydraulic Bearing |
| Operating Temperature | -10°C to 70°C |
Key benefits: Durable construction with hydraulic bearing ensures quiet operation and extended lifespan, ideal for continuous use in computers and electronic enclosures.
Typical applications: Cooling for desktop PCs, servers, industrial equipment, and other electronic devices requiring efficient heat dissipation.
Order number: Suntronix SJ1225HA2 Fan – Durable & Quiet Cooling Fan
Lifecycle: Active
Documentation: User manual and installation guide available online
2 reviews for Suntronix SJ1225HA2 Fan – Durable & Quiet Cooling Fan
Clear filtersOur Advantages
Exact match for many brands
We make replacements easy with an exact match for almost any brand.
We use OEM catalogs to match your part number
Don’t worry about ordering the wrong part by matching your part number with our OEM catalogs.
Competitively priced
Shop with confidence knowing we are offering very competitve pricing!
Orders usually ship the same day
Rest assured your order will arrive as soon as possible knowing we usually ship the same day.
Individually inspected
Before any package is shipped we carefully inspect every product to ensure quality.
Guaranteed for one full year
All of our New Surplus and Reconditioned products come with a 1 year warranty.

Run Business
Building a reputation for quality products at a reasonable price. Our inventory is far more extensive than what can be represented on our web site, so please call one of our knowledgeable salesmen with your specific needs.

Anonymous (verified owner) –
great seller
Anonymous (verified owner) –
great seller